Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На Пленумі ВАСУ підвели підсумки 2011 року

0 16

Пленум Вищого адміністративного суду України під головуванням Голови ВАСУ Ігоря Темкіжева та за участі голів апеляційних адміністративних судів, розглянув стан організації та здійснення правосуддя адміністративними судами у 2011 році.

У своєму виступі Голова ВАСУ, як зазначає прес-служба ВАСУ, повідомив про збереження тенденції до  зростання кількості справ, що надходять до адміністративних судів усіх рівнів. «У цьому плані 2011 рік став особливо показовим», – зауважив він. Так, минулого року до місцевих судів (як до адміністративних) надійшло більш ніж 3,7 мільйона матеріалів справ. Це вдвічі більше, ніж у 2010 році. До апеляційних адміністративних судів 2011-го року надійшло понад 1 мільйон справ за апеляційними скаргами, що в 4,6 рази більше, ніж у 2010 році. До Вищого адміністративного суду України надійшла понад 101 тисяча матеріалів, що у 2,2 разу більше, ніж у 2010 році.

За словами Ігоря Темкіжева, така динаміка, з одного боку, свідчить про рівень довіри у суспільстві до адміністративних судів, а з іншого є індикатором певних негативних факторів у сфері публічно-правових відносин, особливо у соціальній сфері, оскільки саме за розв’язанням соціальних спорів найчастіше громадяни звертаються до суду.

Голова ВАСУ наголосив також на відповідному збільшенні навантаження на кожного суддю. На розгляд кожного судді окружного адміністративного суду щомісяця у середньому надходило 52 справи і матеріали, і практично така ж кількість ними розглядалася. До суддів апеляційного адміністративного суду щомісяця в середньому надходило 417 справ за апеляційними скаргами. До одного судді Вищого адміністративного суду України у 2011 році в середньому надходило по 194 матеріали щомісяця, що вдвічі більше відповідного показника 2010 року.

Для покращення ситуації, що склалася, Вищим адміністративним судом України, зокрема, активно проводиться робота, спрямована на вдосконалення правового регулювання адміністративного процесуального законодавства.

Теги:

ВАСУ, Пленум ВАСУ, Темкіжев Ігор

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар