Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура: суд вирішить, чи застосовувати у справі проти Кучми термін давності

13

Генеральна прокуратура пред’явила обвинувачення другому Президентові України Леоніду Кучмі про перевищення влади, яке спричинило смерть журналіста Георгія Гонгадзе. “Йому пред’явлено обвинувачення за ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року”, – сказав керівник прес-служби генпрокуратури Юрій Бойченко.

Разом з тим, відповідно до українського законодавства, застосування положень Кримінального кодексу щодо терміну давності є компетенцією виключно судової інстанції. “Це компетенція суду – застосовувати чи не застосовувати термін давності”, – пояснив Бойченко.

Стаття 166 Кримінального кодексу 1960 року називається “Перевищення влади або посадових повноважень”. Частина 3 цієї статті передбачає, що перевищення влади або посадових повноважень спричинили тяжкі наслідки. Санкція статті – позбавлення волі терміном від 5 до 12 років з позбавленням права займати певні посади.

У зв’язку з тим, що злочин було скоєно до моменту набуття чинності Кримінального кодексу в новій редакції, кримінальну справу порушено за статтями в редакції КК 1960 року.

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.

Теги:

справа Гонгадзе
Комментарии