Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Генпрокуратура: суд вирішить, чи застосовувати у справі проти Кучми термін давності

0 13

Генеральна прокуратура пред’явила обвинувачення другому Президентові України Леоніду Кучмі про перевищення влади, яке спричинило смерть журналіста Георгія Гонгадзе. “Йому пред’явлено обвинувачення за ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року”, – сказав керівник прес-служби генпрокуратури Юрій Бойченко.

Разом з тим, відповідно до українського законодавства, застосування положень Кримінального кодексу щодо терміну давності є компетенцією виключно судової інстанції. “Це компетенція суду – застосовувати чи не застосовувати термін давності”, – пояснив Бойченко.

Стаття 166 Кримінального кодексу 1960 року називається “Перевищення влади або посадових повноважень”. Частина 3 цієї статті передбачає, що перевищення влади або посадових повноважень спричинили тяжкі наслідки. Санкція статті – позбавлення волі терміном від 5 до 12 років з позбавленням права займати певні посади.

У зв’язку з тим, що злочин було скоєно до моменту набуття чинності Кримінального кодексу в новій редакції, кримінальну справу порушено за статтями в редакції КК 1960 року.

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.

Теги:

справа Гонгадзе

Залиште коментар