Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

68 народних депутатів просять КС розтлумачити, як формується коаліція

0 15

68 народних депутатів просять Конституційний Суд дати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції та статусу позафракційних депутатів. Про це повідомила прес-служба КС.

Відповідне конституційне подання надійшло в КС 9 березня.

Зокрема, депутати просять розтлумачити положення частини 6 статті 83 Конституції і частини 4 статті 59 регламенту Ради, затвердженого законом «Про регламент Верховної Ради України» від 10 лютого.

Положення частини 6 статті 83 Конституції передбачають, що в Раді за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входять більшість депутатів від конституційного складу парламенту, а положення частини 4 статті 59 регламенту Ради свідчать, що депутат Ради, який виключений зі складу депутатської фракції є позафракційним.

Відповідно до регламенту КС конституційне подання передане на вивчення секретаріату суду.

Нагадаємо, 4 березня Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується внести зміни до закону про регламент Ради і встановити, що парламентська коаліція формується депутатським фракціями та окремими депутатами.

При цьому голова Ради Володимир Литвин має намір оголосити про створення нової коаліції у парламенті в разі наявності підписів 226 депутатів, що входять до її складу

Джерело:

proUA

Залиште коментар