Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

68 народних депутатів просять КС розтлумачити, як формується коаліція

15

68 народних депутатів просять Конституційний Суд дати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції та статусу позафракційних депутатів. Про це повідомила прес-служба КС.

Відповідне конституційне подання надійшло в КС 9 березня.

Зокрема, депутати просять розтлумачити положення частини 6 статті 83 Конституції і частини 4 статті 59 регламенту Ради, затвердженого законом «Про регламент Верховної Ради України» від 10 лютого.

Положення частини 6 статті 83 Конституції передбачають, що в Раді за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входять більшість депутатів від конституційного складу парламенту, а положення частини 4 статті 59 регламенту Ради свідчать, що депутат Ради, який виключений зі складу депутатської фракції є позафракційним.

Відповідно до регламенту КС конституційне подання передане на вивчення секретаріату суду.

Нагадаємо, 4 березня Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким пропонується внести зміни до закону про регламент Ради і встановити, що парламентська коаліція формується депутатським фракціями та окремими депутатами.

При цьому голова Ради Володимир Литвин має намір оголосити про створення нової коаліції у парламенті в разі наявності підписів 226 депутатів, що входять до її складу

Джерело:

proUA

Комментарии