Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

5 тис. шахраїв вийдуть на волю

0 14

Понад 4 тис. українців підлягають звільненню від кримінальної відповідальності у зв’язку з декриміналізацією відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, повідомив генеральний прокурор України Віктор Пшонка. «У нас поки є лише попередні цифри. Декриміналізація стосуватиметься близько 5 тис. осіб», — сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, 15 листопада Верховна Рада ухвалила закон про заміну тюремного терміну на штрафи за деякі види економічних злочинів, в т.ч. за контрабанду.

Генпрокурор пояснив, що згідно прийнятим в законодавстві змінам, ряд злочинів — по 17 статтям — переведені в площину адміністративної відповідальності, а в 29 злочинах цієї категорії покарання, пов’язані з обмеженням або позбавленням волі, замінені на штрафи.

«Ті ж, хто засуджений по цих злочинах, підлягають звільненню від кримінальної відповідальності за рішенням суду. Якщо рішення суду по суті звинувачень ще не було, то рішення про звільнення від кримінальної відповідальності приймає слідчий орган», — відзначив співбесідник агентства.

Відповідаючи на питання про те, як довго може продовжитися процес звільнення від кримінальної відповідальності, В.Пшонка сказав: «Думаю, що з ухваленням рішень про припинення кримінального переслідування суди не затягуватимуть».

Теги:

декриміналізація, Пшонка Віктор, економічні злочини

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар