Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

566 кримінальних справ про хабарництво направлено до суду

0 14

Поточного року правоохоронними органами держави активізовано діяльність щодо протидії корупції та хабарництву. Про це повідомили у прес-службі ГПУ. Зокрема до суду вже направлено 566 кримінальних справ стосовно 646 осіб, з них 65 особам обрано запобіжний захід у виді взяття під варту.

Майже половину з них (252) складають кримінальні справи про одержання хабарів. Генеральною прокуратурою вживаються заходи до викорінення випадків порушення кримінальних справ цієї категорії про дріб’язкові злочини. Зусилля підпорядкованих прокурорів спрямовуються на протидію кримінально караній корупції у правоохоронних та контролюючих органах, а також в органах влади і місцевого самоврядування, на виявлення організованих груп з корумпованими зв’язками.

Загалом до кримінальної відповідальності за хабарництво притягнуто 289 осіб, з яких 47 державних службовців, 28 посадових осіб місцевого самоврядування та 40 службових осіб органів державної влади.

Крім того, поточного року до суду направлено кримінальні справи про хабарництво стосовно 47 працівників органів міліції, 10 співробітників державної кримінально-виконавчої служби, 10 податківців, 6 співробітників органів служби безпеки, 4 митників, 3 працівників державної прикордонної служби, 2 прокурорів. До кримінальної відповідальності притягнуто 10 суддів.

Активізовано також діяльність щодо виявлення адміністративних корупційних правопорушень.

Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції цього року направлено до суду 920 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності майже 500 осіб, з них за протоколами прокурорів – більше половини.

Серед притягнутих до відповідальності чверть – посадові особи органів місцевого самоврядування (з яких дві третини – 3-4 категорій), майже кожен сьомий правоохоронець (з них 37 працівників органів внутрішніх справ та 22 – державної податкової служби), 52 державні службовці, 57 посадовців юридичних осіб публічного права, 22 працівники державної кримінально-виконавчої служби, 1 голова районного суду.

Теги:

хабарництво, корупція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар