Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

50 законодавчих актів встановлюють пільги на 18 млн українців

0 30

Наразі понад 18 млн громадян України користуються різного роду пільгами, тобто кількість таких громадян становить більше третини всього населення країни. Про це повідомив керівник Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко на прес-конференції у вівторок.

“Україну небезпідставно називають “країною пільг”, адже понад 18 млн наших громадян користуються пільгами, яких у нас існує майже 600 видів”, – заявив Л.Тарасенко.

За словами експерта, нинішня система пільг є доволі складною та заплутаною. Це непосильний тягар для економіки України, оскільки понад 50 законодавчих актів встановлюють пільги, а близько третини держбюджету використовується на фінансування пільг. Зокрема, Л.Тарасенко уточнив, що, за різними оцінками, вартість задекларованих пільг становить 19-29 млрд грн на рік. “Велика кількість пільг для різних категорій населення призводить до того, що бюджет України не спроможний забезпечити пільгами всіх, хто має на них право, оскільки таке право має близько третини населення України”, – пояснив Л.Тарасенко.

Водночас, керівник Центру громадської адвокатури позитивно відзначив діяльність Міністерства соціальної політики щодо реформування системи пільг та виконання Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року. “Зокрема, проведено інвентаризацію пільг та розроблено кілька проектів законодавчих актів”, – резюмував Л.Тарасенко.

Теги:

соціальна політика

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар