Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

50 депутатів звернулися до КС, щоб той зупинив «корупційні» закони про оцінку

0 20

50 народних депутатів Верховної Ради подали до Конституційного суду звернення про визнання неконституційними положення законодавства, відповідно до яких тільки саморегулівні організації оцінювачів беруть участь в регулюванні оцінної діяльності. Про це в інтерв’ю Ruporу заявила народний депутат від БЮТ Ольга Боднар.

Зокрема, депутати просять перевірити конституційність статті 27 закону «Про оцінку майна, майнових прав і професійної оцінної діяльності в Україні» від 12 липня 2001 року і частини 3 статті 26 закону «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року.

Відповідно до вказаних норм встановлюються критерії, яким повинні відповідати претенденти на присвоєння їм статусу саморегулівної організації оцінювачів, а також визначається, що порядок визнання центральним органом влади з питань земельних ресурсів статусу саморегулівної організації оцінювачів за експертною грошовою оцінкою земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів.

За словами Ольги Боднар, серед підписантів Звернення – не лише члени депутатської фракції БЮТ, що свідчить про те, що ситуація з оцінною діяльністю є актуальною, і наведення ладу в даній сфері має підтримку в парламентському залі.

«Основним чинником, який негативно впливає на функціонування ринку оцінки в Україні, це недосконала діяльність так званих саморегулівних організацій оцінювачів, зокрема як наслідок недосконалого законодавства, що сприяє монополізації цього ринку послуг. Саморегулювання певних професійних сфер бізнесу є однією з найбільш прогресивних світових тенденцій, яке свідчить про формування високопрофесійного співтовариства. В той же час в Україні «саморегулювання» стало способом монополізації ринку оцінки. Деякі саморегулівні організації оцінювачів за допомогою ряду чиновників ФДМУ і Держкомзему, шляхом нехитрих махінацій змогли повністю узяти під контроль ринок оцінних послуг», – заявила народний депутат.

Крім того, на думку Ольги Боднар, відсутність «здорового» ринку оцінки сприяє налагодженню корупційних механізмів для неправомірного відчуження державного і комунального майна, заниження цін при продажу нерухомого майна з метою ухилення від сплати податків та обов’язкових зборів.

«Таким чином, завдяки згуртованій роботі на ринку оцінки певної групи осіб, держава недоотримує мільярди гривень, а народне майно продається за копійки. Не треба зайвий раз нагадувати про те, як були оцінені і продані такі об’єкти як Криворіжсталь, Нікопольський завод феросплавів, Луганськтепловоз, Криворізький залізорудний комбінат, а також багато інших об’єктів», – сказала народний депутат.

Як повідомлялося раніше, провідні експерти заявляють про необхідність термінового реформування сфери оцінної діяльності з метою усунення корупційних механізмів, недопущення неефективного та нецільового використання державних коштів, а також можливості для монополізації даної сфери.

Джерело:

proUA

Залиште коментар