Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

50 депутатів звернулися до КС, щоб той зупинив «корупційні» закони про оцінку

20

50 народних депутатів Верховної Ради подали до Конституційного суду звернення про визнання неконституційними положення законодавства, відповідно до яких тільки саморегулівні організації оцінювачів беруть участь в регулюванні оцінної діяльності. Про це в інтерв’ю Ruporу заявила народний депутат від БЮТ Ольга Боднар.

Зокрема, депутати просять перевірити конституційність статті 27 закону «Про оцінку майна, майнових прав і професійної оцінної діяльності в Україні» від 12 липня 2001 року і частини 3 статті 26 закону «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року.

Відповідно до вказаних норм встановлюються критерії, яким повинні відповідати претенденти на присвоєння їм статусу саморегулівної організації оцінювачів, а також визначається, що порядок визнання центральним органом влади з питань земельних ресурсів статусу саморегулівної організації оцінювачів за експертною грошовою оцінкою земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів.

За словами Ольги Боднар, серед підписантів Звернення – не лише члени депутатської фракції БЮТ, що свідчить про те, що ситуація з оцінною діяльністю є актуальною, і наведення ладу в даній сфері має підтримку в парламентському залі.

«Основним чинником, який негативно впливає на функціонування ринку оцінки в Україні, це недосконала діяльність так званих саморегулівних організацій оцінювачів, зокрема як наслідок недосконалого законодавства, що сприяє монополізації цього ринку послуг. Саморегулювання певних професійних сфер бізнесу є однією з найбільш прогресивних світових тенденцій, яке свідчить про формування високопрофесійного співтовариства. В той же час в Україні «саморегулювання» стало способом монополізації ринку оцінки. Деякі саморегулівні організації оцінювачів за допомогою ряду чиновників ФДМУ і Держкомзему, шляхом нехитрих махінацій змогли повністю узяти під контроль ринок оцінних послуг», – заявила народний депутат.

Крім того, на думку Ольги Боднар, відсутність «здорового» ринку оцінки сприяє налагодженню корупційних механізмів для неправомірного відчуження державного і комунального майна, заниження цін при продажу нерухомого майна з метою ухилення від сплати податків та обов’язкових зборів.

«Таким чином, завдяки згуртованій роботі на ринку оцінки певної групи осіб, держава недоотримує мільярди гривень, а народне майно продається за копійки. Не треба зайвий раз нагадувати про те, як були оцінені і продані такі об’єкти як Криворіжсталь, Нікопольський завод феросплавів, Луганськтепловоз, Криворізький залізорудний комбінат, а також багато інших об’єктів», – сказала народний депутат.

Як повідомлялося раніше, провідні експерти заявляють про необхідність термінового реформування сфери оцінної діяльності з метою усунення корупційних механізмів, недопущення неефективного та нецільового використання державних коштів, а також можливості для монополізації даної сфери.

Джерело:

proUA

Комментарии