Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

40 суддів відмовилися від люстрації, більше 60 прокурорів оскаржують звільнення в судах

0 35

Близько 40 суддів судів різних інстанцій відмовились проходити люстраційну перевірку. Про це заявив глава Мінюсту Павло Петренко на засіданні уряду. “Мова йде про 40 суддів різних судів, по яких ми уже підготували подання на звільнення, бо вони відмовились проходити перевірку і давати інформацію про себе”, – розповів міністр.

“Частина службовців, які були звільнені у порядку люстрації, намагаються оскаржити це рішення у судах. Мінюст супроводжує усі ці справи і жорстко контролює дотримання закону”, – розповів міністр.

За його даними, наразі, скасувати свою автоматичну люстрацію в судах намагаються 67 екс-працівників прокуратури, 17 екс-працівників податкової та 11 екс-працівників СБУ. “Якщо особа потрапляє під автоматичний критерій люстрації, який визначений законом, жодних інших рішень, ніж ті, що закріплені законом, суд не може винести”, – запевнив Петренко.

Він розповів, що зараз у Мінюсті проходять люстраційну перевірку 1360 службовців. Проходять перевірки в МВС, Держфіскальній службі, СБУ.

Як відомо,у вересні Верховна Рада після кількох невдалих спроб проголосувала в цілому за закон “Про очищення влади” . 16 жовтня, закон про люстрацію набув чинності. Нагадаємо, що Венеціанська комісія підтримала український закон про люстрацію, але розкритикувала його.

Залиште коментар