Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

30 тис. українців можуть отримати польське громадянство

0 16

Після легалізації в Польщі подвійного громадянства отримати польський паспорт теоретично зможуть близько 30 тисяч українців, які легально проживають в цій країні, повідомляє Дзеркало тижня. Але в українському МЗС такої масової «міграції» не чекають. На думку чиновників, мова йтиме не про тисячі, а про десятки або максимум сотні людей.

«Польську візу не так просто отримати. А паспорт і поготів — спочатку треба знайти постійну роботу і заробити на житло. Навряд чи варто чекати потоку заробітчан, які поїдуть до Польщі за паспортом. Їм простіше отримати шенгенську візу через Румунію або Угорщину і поїхати на роботу до Євросоюзу», — повідомив директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Українська Конституція забороняє подвійне громадянство, але жодних санкцій не передбачає. За українськими законами, не можна покарати або позбавити українського паспорта людини з подвійним громадянством.

Нагадаємо, новий закон про громадянство набрав чинності в Польщі минулого тижня. Відповідно до нього, аби отримати право на польські документи, потрібно жити в країні не менше трьох років. За цей час вивчити мову, отримувати постійний дохід і мати житло — це підтверджується довідкою з місця роботи, документом на квартиру або договором про оренду. Раніше стати повноправними жителями країни могли лише особи без громадянства, дружини або чоловіки поляків.

Теги:

громадянство

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар