Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

217 днів у році українці працюють “рабами” чиновників

0 15

5 серпня для українців настане символічний День звільнення від податків. Дата Дня звільнення від фіскального навантаження – умовний показник того, скільки потрібно відпрацювати в поточному році, щоб повністю покрити податками всі державні витрати, пише журнал “Корреспондент”.

Розрахунки Дня використовуються в багатьох країнах для наочної демонстрації рівня податкового навантаження. Оскільки стрімко зростаючі витрати уряду України вимагають від вітчизняного бізнесу все більше жертв, фіскальний тягар українців з кожним роком лише збільшується.

Якщо взяти все податкове навантаження за 365 днів, 217 з них співвітчизникам слід відпрацювати виключно на потреби скарбниці. Лише 148, що залишилися вони можуть працювати на себе.

Рік тому на державу українці працювали 194 дні, на 23 дні менше. Ці дані оприлюднили експерти української неурядової організації Мамай-Інститут, які провели нехитрі обчислення за міжнародно визнаною методикою.

Якщо порівняти ці цифри з аналогічними показниками країн ЄС, стане очевидно, що українці працюють на утримання свого держапарату набагато більше, ніж жителі європейських країн. Так на Кіпрі свято відгуляли на 72-й день року (11 березня), в Литві – на 124-й (4 травня), у Великій Британії – на 150-й (31 травня), в Польщі – на 175-й (24 червня ).

Неефективність держуправління вимірюється все зростаючими числівниками. Витрати казни щорічно перевищують доходи. Один з випробуваних методів латання старих дірок – запозичення за кордоном. В 2007-м зовнішній борг становив 71, 3 млрд грн., В 2010-му він досяг 347, 9 млрд грн, в 2011-му – 375, 4 млрд грн.

При цьому в 2010 році бюджет виділив прокурорам 1,2 млрд грн., А в 2012-м більш ніж подвоїв цю суму – майже до 2, 5 млрд.

Теги:

бюджет, податки

Джерело:

ТСН

Залиште коментар