Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

21-а річниця незалежності: здобутки та втрати

0 24

Побут сучасної української сім’ї у порівнянні з сім’єю, яка жила в УРСР став незрівнянно багатшим, а доступ до здобутків світової цивілізації став найкращим за всю історію країни.

Через два десятиліття після розпаду СРСР доходи українців сягнули такого рівня, коли автомобіль вже не розкіш, а закордонна поїздка доступна не лише багатіям, пише “Кореспондент”.

В цілому, новітня історія України складається з скромних перемог та нескромних поразок. З позитиву: у країні з’явився поки ще тонкий прошарок підприємницького класу. На міжнародному ринку ІТ-технологій, металургії, хімії та аграрного бізнесу українці піднялись до рівня міцних конкурентів.

 Із негативного – централізація влади як гіркий спадок СРСР, тотальна корупція, зарегульованість, монополізована енергозалежна економіка, близькість влади до олігархів, які нарощують свої статки не завдяки модернізації сучасного виробництва, а за рахунок сировинних ресурсів держави. Як наслідок, середня кількість бідняків по країні сягає 26,4%.

Проте не все так погано. Якщо раніше в СРСР люди мали гроші, проте не мали їх на що витратити, то зараз вітчизняний ринок відкритий і насичений як не товарами власного виробництва, то імпортом. Якщо, наприклад, середньостатистична родина з трьох осіб, двоє з яких працюють, у 1991 році могла собі дозволити лише вітчизняний магнітофон та телевізор, пральну машинку не автомат, невеличку дачу, автомобіль “Запорожець” та максимум поїздку до Євпаторії, то така ж родина у 2012 році має вже комп’ютер чи ноутбук, імпортний телевізор-панель, багато дрібної побутової техніки, мобільні телефони, ігрову приставку, автоматичну пральну машину, більш-менш пристойну дачу, машину класу Chevrolet Aveo та може поїхати на відпочинок до Туреччини.

Та попри все це, на початку 90-х у тих, хто голосував за незалежність, очікування були значно більшими за чинні здобутки. Незважаючи на певний прогрес Україна все ще залишається у принизливому списку аутсайдерів. Багаті землі, винятково вигідне географічне розташування, високий науковий потенціал та інвестпривабливість межують з технологічної відсталістю не тільки від передових світових економік, але й від колишніх союзників по комуністичному блоку. Так, за словами президента Центру економічного розвитку Олександра Пасхавера, якщо більша частина наших сусідів – Росія, Білорусь, Прибалтика – перевищили радянські економічні показники 1990 року в період 2002-2006 років, то Україна на сьогодні досягла лише 70% ВВП УРСР. Надалі фахівці рекомендують країні рухатись не в напрямку Росії, оскільки вона залежить від темпів росту світової економіки, яка сповільнюється, і дасть лише тимчасові бонуси, а в напрямку Європи, що у перспективі дасть великий приріст економічних показників.

Теги:

День незалежності України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар