Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

200 посадовців УДР притягнуто до відповідальності

0 20

За її словами, упродовж цього року зареєстровано майже 40 кримінальних проваджень, внесено 460 документів прокурорського реагування, на вимогу прокурорів притягнуто до відповідальності 200 посадових осіб.

 «Як приклад можу навести кримінальне провадження, яке розпочато у вересні прокуратурою Красноградського району Харківської області стосовно службових осіб місцевого управління юстиції, які упродовж березня-травня поточного року зареєстрували за комерційною структурою право оренди 180 земельних часток, які перебували у користуванні іншого сільськогосподарського товариства. На сьогодні досудове розслідування триває», — сказала вона.

Аналогічне кримінальне провадження, додала начальник Головного управління, у вересні цього року вже надіслано до суду прокуратурою Дніпропетровської області. «Це кримінальне провадження було розпочато стосовно посадовця Дніпропетровського міського управління юстиції, який зареєстрував права на майно, що належало на праві власності іншій особі та перебувало під судовим арештом», – пояснила вона.

За її інформацією протягом поточного року 12 особам вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, з них 10 – про злочини, пов’язані з отриманням неправомірної вигоди. На даний час до суду направлено обвинувальні акти стосовно 9 осіб, відносно двох обвинувачених ухвалено обвинувальні вироки.

Під час перевірки були виявлені факти порушень вимог законодавства при здійсненні державної реєстрації майнових прав на земельні ділянки. Загалом, протягом року підсумувала Ірина Зарубинська, у сфері земельних відносин прокурорами розпочато 9 кримінальних проваджень, до суду надіслано 16 позовних заяв, внесено 234 подання, до відповідальності притягнуто 86 посадових осіб.

Крім вищевказаних правопорушень, додала вона, були виявлені і факти недодержання кваліфікаційних вимог законодавства щодо осіб, які працюють державними реєстраторами.  «Зокрема, у Дніпропетровській області у трьох міських управліннях юстиції майже половина осіб із прийнятих на посади державних службовців не мали відповідного юридичного стажу роботи», — сказала вона.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар