Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

16 січня 2020 року о 10:00 Конституційний Суд України розпочне розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду 

0 69

Рішення звернутися до Конституційного Суду України з поданням щодо відповідності Конституції України деяких положень законів щодо судової системи судді ВС ухвалили 15 листопада 2019 року під час засідання Пленуму Верховного Суду.16 січня 2020 року о 10:00 Конституційний Суд України розпочне розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду щодо конституційності окремих положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у редакції Закону України 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Трансляція пленарного засідання відбудеться на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream.

Верховний Суд наголошує на неконституційності повторної перевірки на компетентність, доброчесність та професійну етику суддів Верховного Суду через скорочення Верховного Суду. Також Пленум ВС звертає увагу на неконституційність положень, які зменшують заробітну плату суддям та визначають порядок дисциплінарної відповідальності суддів. Крім цього, неконституційними Верховний Суд вважає визначений законом порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядок звільнення членів Вищої ради правосуддя новим органом, не передбаченим Основним Законом.

Із застереженнями міжнародних партнерів, суддівської спільноти, громадськості та бізнесу щодо Закону України 193-IX можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/33IJWrP.

Залиште коментар