Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

10 тис. осіб відмовилися від ідентифікаційного коду в цьому році

0 18

Державна податкова служба заявляє про надходження понад 10 тис. заяв про відмову від ідентифікаційного коду з початку 2011 року. Про це сказано в повідомленні прес-служби Податкової з посиланням на заступника голови відомства Олександра Клименка.

“З початку 2011 року подано понад 10 тис. заяв на відмову від ідентифікаційного номера. У цілому, на сьогодні в Державному реєстрі фізичних осіб зареєстровано 44,5 млн громадян”, – сказано в повідомленні.

Клименко зазначив, що у разі якщо громадяни через релігійні переконання хочуть відмовитися від ідентифікаційного номера, то про своє рішення вони повинні повідомити в орган державної податкової служби.

Фахівці Податкової роблять у паспорті такого платника відповідну позначку, після цього він буде мати право здійснювати будь-які платежі за серією й номером паспорта.

Право платників податків на відмову від прийняття ідентифікаційного номера збережено Податковим кодексом, облік таких фізичних осіб-платників ведеться в окремому реєстрі держреєстрі за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією й номером паспорта.

Україна – єдина країна, законодавство якої має винятки щодо обліку доходів, податків та платників податків за ознаками релігійних переконань. Частково таке право існує і в Греції для монахів монастирів, які знаходяться на спеціальній території – горі Афон та автоматично отримують грецьке громадянство. Вони не сплачують податків і не підпадають під дію відповідного закону, тобто податкові номери для них не формуються.

У той же час, згідно з рішенням Палати Європейського Суду з прав людини, метод організації державної податкової бази даних з використанням індивідуальних номерів платників податків не може бути прирівняне до порушення прав на свободу віросповідання (ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року).

Теги:

ідентифікаційний номер платника податку, Державна податкова служба

Залиште коментар