Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

10 кроків реформування Конституції України

22

Конституційна Асамблея конкретно взялася за оновлення Основного Закону України за рахунок розширення переліку статей, що входять до неї. Зокрема, готується не лише Концепція змін до Конституції, але й пропозиції щодо законопроектів із розвитку місцевого самоврядування та щодо вдосконалення системи судоустрою та правосуддя в Україні. Верховна Рада в цей же час  також прийняла за основу і в цілому постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 98 Конституції України.

На думку заступник голови Конституційної Асамблеї Юрія Шемшученка, в рамках конституційної реформи Конституцію планують збільшити на 10 статей. У той же час він підкреслює, що нині до Основного Закону все ж не планується внесення радикальних змін. Експерт також акцентує увагу на тому, що зміни мають бути системними, але ніякої революції вони не передбачають. Відповідно корекція Конституції України повинна бути комплексною й передбачати модернізацію застарілих статей.

Він також розповів, що однією з найбільш дискусійних тем є удосконалення конституційного регулювання діяльності судової влади. Наприклад, суперечки виникають вже з назви відповідного розділу: згідно з проектом концепції нинішній розділ 8 «Правосуддя» змінить назву на «Судова влада» і буде сьомим за рахунком. Однак на недавньому засіданні Конституційної Асамблеї було відзначено, що такий підхід не кореспондується з назвою інших розділів.

Теги:

Конституція, Асамблея, реформа, статті

Джерело:

ЮВУ

Комментарии