Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародне право прав людини

790,00 

Автор Сироїд Т.Л., Фоміна Л.О.
Київ: Юрінком Інтер,
Рік 2023. сторінок 564
Палітурка тверда
ISBN 978-966-667-829-7

Опис

У підручнику розкрито правову природу і сутність прав людини, наведено класифікацію прав людини та охарактеризовано основні цінності, покладені в їх основу, зосереджено увагу на концепції вразливості прав людини, гендерній рівності, акцентовано увагу на колізії прав людини; висвітлено становлення та розвиток інституту прав людини на універсальному і регіональному рівнях; розкрито обсяг та складові основних прав людини (право на життя, право на свободу та особисту недоторканність, свободу думки, совісті та релігії, свободу зібрань та об’єднання та ін.); зосереджено увагу на ключових питаннях щодо правової та інституційної основи захисту таких категорій осіб як діти, жінки, внутрішньо переміщені особи, біженці, особи позбавлені волі та ін.

Приділено увагу спеціалізованим органам та інституціям універсального і регіонального рівня, до компетенції яких віднесено захист прав означених категорій осіб; детально і змістовно розкрито процедури розгляду скарг статутних і договірних органів.

Здійснено ґрунтовний аналіз практики договірних органів, Європейського суду з прав людини щодо розгляду конкретних справ та акцентовано увагу на значенні прийнятих ними рішень.

Охарактеризовано діяльність міжнародних неурядових організацій у галузі захисту прав людини. Кожен розділ підручника супроводжується практичними завданнями (тести, кейси).

Для студентів, аспірантів, викладачів закладів вищої освіти, науковців, а також усіх, хто цікавиться питаннями захисту прав людини.